مکان فعلی :

اخبار برگزیده:
۱۳۹۳/۰۳/۱۰

معاون وزیر: رشد مثبت اقتصادی نیازمند استفاده از فناوری اطلاعات در تمام حوزه هاست

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس سازمان فناوری اطلاعات گفت: برای رسیدن به رشد مثبت اقتصادی، نیازمند استفاده از فناوری اطلاعات در تمام حوزه ها هستیم. ˈنصرالله جهانگردˈ روز جمعه در نشست کمیته فناوری اطلاعات و ارتباطات آذربایجان شرقی با بیان اینکه از نظر اقتصادی در شرایط خوبی نیستیم، افزود: برای برون رفت از شرایط کنونی، استانهایی که ظرفیت بیشتری در زمینه فناوری اطلاعات دارند، دارای مسوولیت بیشتری هستند. وی با اشاره به اینکه تدوین شبکه ملی اطلاعات، راهبرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است، گفت: ارکان اجرایی این شبکه شروع و نمونه اجرایی آن برای ثبت نام یارانه ای فراهم شده است. رییس سازمان فناوری اطلاعات با توجه به مشکلات مراکز دانشگاهی در دسترسی به فصای مناسب اینترنتی اعلام کرد:درصدد کاهش هزینه و افزایش ظرفیت دسترسی برای گروه های خاص از جمله محققان دانشگاهی هستیم. وی اینترنت ملی را نیازمند ارتقای ظرفیت دانست و افزود: هر سازمانی به هر اندازه ای که نیاز دارد باید بتواند از این شبکه استفاده کند. معاون وزیر با بیان اینکه نهضت ملی تولید محتوا و برنامه های نرم افزاری در دستور وزارتخانه است، گفت: از فعالیت های دانشگاهی در این زمینه حمایت می کنیم. وی بااعلام اینکه سالانه ۲۰۰ هزار دانشجو در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از مراکز دانشگاهی دانش آموخته می شوند، بر ضرورت برنامه ریزی برای جذب این منابع انسانی و توسعه فن بازارها تاکید کرد. جهانگرد همچنین ایجاد نظام یکپارچه و چند لایه اطلاعات در استانها برای ایجاد امنیت بیشتر در تبادل اطلاعات را ضروری دانست و گفت: در آینده برای تراکنش پول خرد از کیف الکترونیکی استفاده خواهیم کرد. استاندار آذربایجان شرقی هم در این نشست با اشاره به برنامه های توسعه ارتباطات استان گفت: دانشگاه های استان آمادگی مناسبی برای اجرای طرحهای پژوهشی در این حوزه دارند. ˈاسماعیل جبارزادهˈ با اشاره به اینکه شرکت های دانش بنیان از نظر مالی ضعیف بوده و نیازمند حمایت هستند، خواستار مشخص شدن سهم اعتبارات طرحˈیو. اس. اوˈ برای توسعه ارتباطات مناطق محروم استان شد. در این نشست تعدادی از روسای دانشگاه های استان با ارائه گزارشی از فعالیت های خود در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، هزینه بربودن پهنای باند و کارایی پایین اینترنت را از مشکلات مراکز دانشگاهی عنوان کردند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس سازمان فناوری اطلاعات گفت: برای رسیدن به رشد مثبت اقتصادی، نیازمند استفاده از فناوری اطلاعات در تمام حوزه ها هستیم.

ˈنصرالله جهانگردˈ روز جمعه در نشست کمیته فناوری اطلاعات و ارتباطات آذربایجان شرقی با بیان اینکه از نظر اقتصادی در شرایط خوبی نیستیم، افزود: برای برون رفت از شرایط کنونی، استانهایی که ظرفیت بیشتری در زمینه فناوری اطلاعات دارند، دارای مسوولیت بیشتری هستند.

وی با اشاره به اینکه تدوین شبکه ملی اطلاعات، راهبرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است، گفت: ارکان اجرایی این شبکه شروع و نمونه اجرایی آن برای ثبت نام یارانه ای فراهم شده است.

رییس سازمان فناوری اطلاعات با توجه به مشکلات مراکز دانشگاهی در دسترسی به فصای مناسب اینترنتی اعلام کرد:درصدد کاهش هزینه و افزایش ظرفیت دسترسی برای گروه های خاص از جمله محققان دانشگاهی هستیم.

وی اینترنت ملی را نیازمند ارتقای ظرفیت دانست و افزود: هر سازمانی به هر اندازه ای که نیاز دارد باید بتواند از این شبکه استفاده کند.

معاون وزیر با بیان اینکه نهضت ملی تولید محتوا و برنامه های نرم افزاری در دستور وزارتخانه است، گفت: از فعالیت های دانشگاهی در این زمینه حمایت می کنیم.

وی بااعلام اینکه سالانه 200 هزار دانشجو در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از مراکز دانشگاهی دانش آموخته می شوند، بر ضرورت برنامه ریزی برای جذب این منابع انسانی و توسعه فن بازارها تاکید کرد.

جهانگرد همچنین ایجاد نظام یکپارچه و چند لایه اطلاعات در استانها برای ایجاد امنیت بیشتر در تبادل اطلاعات را ضروری دانست و گفت: در آینده برای تراکنش پول خرد از کیف الکترونیکی استفاده خواهیم کرد.

استاندار آذربایجان شرقی هم در این نشست با اشاره به برنامه های توسعه ارتباطات استان گفت: دانشگاه های استان آمادگی مناسبی برای اجرای طرحهای پژوهشی در این حوزه دارند.

ˈاسماعیل جبارزادهˈ با اشاره به اینکه شرکت های دانش بنیان از نظر مالی ضعیف بوده و نیازمند حمایت هستند، خواستار مشخص شدن سهم اعتبارات طرحˈیو. اس. اوˈ برای توسعه ارتباطات مناطق محروم استان شد.

در این نشست تعدادی از روسای دانشگاه های استان با ارائه گزارشی از فعالیت های خود در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، هزینه بربودن پهنای باند و کارایی پایین اینترنت را از مشکلات مراکز دانشگاهی عنوان کردند.منبع :
تعداد بازدیدها : ۱۹۹


مطالب مرتبط با این موضوع :


آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲