مکان فعلی :

اخبار برگزیده:
۱۳۹۵/۱۰/۰۲

استان کرمان بعنوان پنجمین استان کشور ، تفاهم نامه های توسعه شبکه دولت و دولت همراه را مبادله نمود

کرمان تفاهم نامه های توسعه شبکه دولت و دولت همراه را مبادله نمود

با پیگیری دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری، در تاریخ ۱/۱۰/۹۵، سه تفاهم نامه با عناوین ۱-همکاری فناوری اطلاعات و ارتباطات، فی ما بین نهاد ریاست جمهوری و استانداری کرمان، ۲-توسعه شبکه دولت، فی مابین نهاد ریاست جمهوری، استانداری کرمان و مخابرات منطقه کرمان و ۳-دولت همراه، فی مابین نهاد ریاست جمهوری، استانداری کرمان و شرکت خدماتی ارتباطی رایتل منعقد و مبادله گشت.

با پیگیری دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری، در تاریخ 1/10/95، سه تفاهم نامه با عناوین

1-همکاری فناوری اطلاعات و ارتباطات، فی ما بین نهاد ریاست جمهوری و استانداری کرمان،

2-توسعه شبکه دولت، فی مابین نهاد ریاست جمهوری، استانداری کرمان و مخابرات منطقه کرمان و

3-دولت همراه، فی مابین نهاد ریاست جمهوری، استانداری کرمان و شرکت خدماتی ارتباطی رایتل

 منعقد و مبادله گشت.

به گفته جهانگیر اسدی مدیرکل فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری، شبکه دولت که از دیرباز با مدیریت نهاد ریاست جمهوری طراحی و اجرا گشته و از اواخر سال 1383 نیز در استان کرمان مورد بهره برداری قرار گرفته به دلیل آنکه با سیاست جدایی  کامل و فیزیکی از هرگونه شبکه ی دیتای دیگری طراحی شده بود، با مشکل تامین مالی و فنی جهت توسعه در سطح استان روبرو بود و در نتیجه فقط در محدوده ی مرکز استان بهره برداری می شد. خوشبختانه با استراتژی جدید نهاد ریاست جمهوری و همکاری مخابرات منطقه کرمان و با استفاده از شبکه مترواترنت استان و بهره گیری از پروتکل      MPLS ، شبکه دولت با هزینه ای بسیار نازل تر از قبل، قابل گسترش در تمام سطح استان خواهد بود. مزایای توسعه ی این شبکه عبارتند از:
-تسریع در ارسال مکاتبات بین دستگاه ها
-کاهش چشمگیر هزینه ها
-امکان استفاده از پروتکل ECE جهت تبادل مکاتبات بین نرم افزار های اتوماسیون اداری
-امکان استفاده از سرویس های G2G ارائه شده توسط نهاد ریاست جمهوری و سایر دستگاه های کشوری و استانی و همچنین امکان ارائه سرویس
اما پیشرفت تکنولوژی و حضور تلفن های هوشمند و امکانات گسترده ی آن ها، مسئولین را بر آن داشته تا از این فرصت جهت تسهیل و تسریع دسترسی مدیران و کارکنان دولت به اطلاعات و سرویس های مورد نیاز استفاده نمایند. پروژه دولت همراه نتیجه ی همین تفکر بوده و در حال حاضر استانداری کرمان از شبکه ی APN که برای مدیران این استانداری راه اندازی شده است بهره مند می باشد.
در این پروژه قابلیت استفاده از امکانات شبکه APN ، MPVN، USSD و سایر خدمات اختصاصی اپراتورهای تلفن همراه وجود دارد.
وی در پایان ضمن تقدیم مراتب سپاس و امتنان خدمت استاندار محترم به جهت قبول زحمت و شرکت در جلسه یاد شده و امضای تفاهم نامه ها  و تشکر ویژه از رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت نهاد ریاست جمهوری ، مدیرکل محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، رئیس محترم مخابرات منطقه کرمان و شرکت رایتل، عنوان کرد" به حول و قوه الهی و با امید به همکاری دستگاه های استان، امروز می تواند سرآغاز برگی نو در کارنامه توسعه دولت الکترونیک و فناوری اطلاعات و ارتباطات استان پهناور کرمان باشد. ان شاالله ".
 


منبع : دفتر فناوری اطلاعات
تعداد بازدیدها : ۲۸۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲